Салбар комиссууд

Аймаг, нийслэл, сум, дүүргүүдэд тухайн орон нутгийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга, нарийн бичгийн дарга нар Цагаатгах ажлыг удирдан зохион байгуулах салбар комиссын дарга, нарийн бичгийн даргаар тус тус ажилладаг болно.

Монгол Улсын Цагаатгах ажлыг удирдан зохион байгуулах Салбар комиссууд нь улс төрийн хилс хэрэгт хэлмэгдсэн иргэдийг цагаатгаж, нэр төрийг сэргээх, тэдэнд нэг удаагийн нөхөх олговор олгох, хэлмэгдэгсдийн дурсгалыг мөнхжүүлэх, улс төрийн хэлмэгдүүлэлтийн бусад үр дагаврыг арилгах асуудлыг хариуцаж, тухайн орон нутагтаа үүнтэй холбоотой асуудлыг зохион байгуулж ажилладаг юм.

 

Аймаг, нийслэл, дүүргүүдийн ИТХ, ЦАУЗБСК-ын дарга, нарийн бичгийн дарга, зарим цагаатгалын асуудал хариуцсан ажилтнууд:

Аймаг, дүүрэг ИТХ-ын дарга ИТХ-ын нарийн бичгийн дарга Цагаатгалын асуудал хариуцсан ажилтнууд Утас Факс
 1  Архангай Б.Өсөхбаяр Н.Батдорж  ажилтан Бүжинлхам 99087296  70333234 70333234
 2  Баян-Өлгий Г.Бауыржан А.Серикболат  70422595  70423728
 3  Баянхонгор Ц.Отгонбаяр С.Үнэнбуян  Д.Юндэнбазар 96446969  70442378  70442273
 4  Булган М.Оюунбат Б.Батчулуун  70342856  70342856
 5  Говь-Алтай Т.Ганзориг А.Мөнхтөр  Аюурзана 99929449  70483646  70483646
 6  Говь-Сүмбэр Г.Батзам Ж.Оюунбилэг  70543225  70543225
 7  Дархан-Уул Г.Эрдэнэбат Р.Тунгалаг-Эрдэнэ  70377880  70377880
 8  Дорноговь С.Түмэнбаяр Н.Хонгорзул  ажилтан Л.Оюунсүрэн94004115  70523140  70523140
 9  Дорнод Л.Хишигтогтох Б.Энхээ  70584208  70584208
 10  Дундговь С.Сүхбаатар Ц.Мөнгөнцоож  70593936  70593936
 11  Завхан С.Балхярваа О.Энхбат  Амарсайхан 99257131  70462571  70462571
 12  Орхон П.Пүрэвлхагва Д.Эрдэнэцэцэг  Э.Дөлгөөн 99787861
Ажилтан Золоо-88084972
 70359100  70359100
 13  Өвөрхангай А.Ишдорж Т.Гончигдорж  Балжинням  70322354  70322354
 14  Өмнөговь Х.Сугир Б.Галхүү  70533704  70532621
 15  Сүхбаатар Б.Гансүх Ж.Жаргалсайхан  70518508  70518508
 16  Сэлэнгэ Г.Бямбаа Э.Оюунболд  Г.Мөнгөнзаяа
99800188
 70363966  70363966
 17  Төв Ц.Энхбат Ц.Энхбат  70272354  70272354
 18  Увс Э.Насанбат Х.Дашзэвэг  70272354  70452214
 19  Ховд Г.Пүрэвганди Б.Сандагсүрэн   Ажилтан Б.Баяртуяа 99433070  70432105  70432105
 20  Хөвсгөл Л.Төмөрбаатар С.Цогтоо  70382764  70382764
 21  Хэнтий Л.Батсайхан С.Бат-Эрдэнэ  Хэрлэн сумын ИТХ дарга З.Энхболд 70562100  70562401  70562401
 22  Улаанбаатар хот  Ц.Сандуй  Галбаяр  326313  326313
 23  Баянгол Г.Энхболд Э.Энхзаяа  Я.Нандинтуяа 96664388  368647  368647
 24  Баянзүрх Ш.Ганчимэг Г.Болормаа  Д.Болорчимэг 99006238  –  –
 25  Сонгинохайрхан Д.Мөнхцэцэг/Туслах Янжин 99753092/ О.Бат-Ирээдүй  Ц.Баттөр 99274741  634619  634619
 26  Сүхбаатар Э.Ганбат Д.Азжаргал Ц.Осорваань 88179587 7007139  328817  328817
 27  Хан-Уул Б.Цэрэн Б.Бас-Оргил 99719556  П.Энхжаргал 99126077 341051 341051
 28  Чингэлтэй Д.Бат-Эрдэнэ  Ц.Алтанцацрал  М.Бямбазаяа 94999006 315443  310194
 29  Багануур С.Даваасүрэн Б.Балжинням 70213150 70213150
 30  Налайх Б.Нэргүй А.Булбул  70232545  70232545
 31  Багахангай Х.Цогцэцэг Ц.Дэнсмаа  Ариунболд 91070381, 70491204 70491201 70491203 70491201 70491203